2021 Yılı IOC-UZZK Yarışması Altın Madalya Ödüllü Erken Hasat Kalamata ( Eşek) ve Çekişte Türü FİLTRESİZ Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı 3Litre

Fiyat:
275,00 TL
İndirimli Fiyat (%12,7) :
240,00 TL
Kazancınız 35,00 TL
4.7 6
2
Kargo Bedava

2021 YILI IOC UZZK Türkiye Kaliteli Natürel Sızma Zeytinyağı Yarışması Olgun Meyvemsilik Kategorisi Birincisi Altın Madalya Ödüllü  ERKEN HASAT KALAMATA ( EŞEK ) Ve  Çekişte türü zeytinden elde edilmiş 
 FİLTRESİZ
3 LT İÇ DIŞ LAKLI ÖZEL TENEKE AMBALAJDA
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Renk
 : Yeşile çalan altın sarısı  

Bölge: Güney Ege
 
Üretim şekli:  Özel geliştirilmiş yöntemler ile el değmeden hazırlanan zeytinyağımıza üretim süreci içerisinde  KESİNLİKLE su ilavesi YAPILMAMAKTADIR. Bununla birlikte ısı üst değeri  21 C dir.
Tüm bu üretim özellikleri zeytinyağın içerisinde bulunan polifenollerin yağın içinde hapsolmasını sağlamaktadır.
 
Zeytin Çeşidi:      %100 YEŞİL Kalamata ( Eşek ) Ve Çekişte 
zeytininden elde edilmiştir.       
2020-2021 yılı HASADI      

En Yüksek Asit Oranı:    0.2  

Güney Ege bölgesine has zeytinlerin  Ekolojik sistem ile sıkılmış çevreye zarar vermeden üretilmesi ile elde edilen Soğuk İşlem Naturel Sızma Zeytinyağı.
 
Dil üzerinde ORTA ÜSTÜ acılık, boğazda YÜKSEK yakıcılık mevcuttur.
 
Taze kesilmiş çimen, çağla badem kokusu ile olmamış elma, yeşil armut, taze yeşil sebze ve otların ( roka, tere,turp otu ) tatları gelmektedir.
 
Çiğ ya da haşlama tüketilen ürünlerde soslamak için, her türlü salatalarda, ızgara balık ve et türlerinde ideal kullanım.
DEĞERLİ TÜKETİCİLERE BİLGİ:
 

  • Aldığınız zeytinyağının rengi, dolapta donup donmaması kesinlikle bir kalite kriteri DEĞİLDİR. Yağ elde edilen zeytinin çeşidinin, bölgesinin, o hasat yılında alınan alınmayan yağmurun, toprak yapısının, kuraklığın etkileri sonucunda farklı renklerde (tabiî ki açık sarıdan koyu yeşile kadar bir renk skalasında) olması yağınızı kaliteli ya da kalitesiz yapmaz. Kalite kriteri olarak seçmeniz sizi beklentiniz dışında yanıltabilir. Çünkü soğukta donan zeytinyağı olmayan yağlarında olduğu kadar ilave maddelerle koyu renk verilmiş ürünler de bulunmaktadır.
  • Serbest yağ asitliği olarak bahsedilen ve oleik asit cinsinden ölçülerek belirlenen asit miktarı belirli sınırlar içinde o zeytinyağının türünü belirlemekte kullanılır. 0,8 e kadar olan zeytinyağlarına Naturel Sızma Zeytinyağı, 2,0 a kadar olanlara Naturel Birinci Zeytinyağı denmektedir. 0,3 asitliğe sahip bir zeytinyağı kesinlikle muhteşem bir yağ denilemeyeceği gibi 1,80 asite sahip bir zeytinyağına da kötü denilemez. Çünkü asit miktarından daha başka unsurlar kaliteyi belirlemektedir. Bunun için kimyasal analizler ve duyusal analizler en önemli kriterlerdir.
  • Zeytinyağını tattığınızda aldığınız zeytin meyvesi tadı ile yeşil ve olgun bir çok meyve tadı ve kokusu size iyi bir zeytinyağı ile karşılaştığınızı göstermektedir.
  • Soğuk Sıkım ( İşlem ) Zeytinyağı nedir? Nasıl üretilir? : Üretim esnasında Türk Gıda Kodeksinde belirtildiği gibi 26 C de ya da altında üretim yapılması gerekmektedir. Bu bulunan mekânın değil hamurun ve zeytinyağının üretim sırasında olması gereken maksimum değerdir. Bununla birlikte bu süreç içinde minimumda ya da hiç su ilavesi yapılmaması gerekir. Dolayısıyla üreticiye sormanız gereken önemli sorular bunlardır. Separatör kullanılıyor mu? Hamurda ya da ayrıştırma makinesine gidiş sırasında su veriliyor mu? 80 C den 40 ya da 35 C dereceye indirilmiş ve su ile işlem yapılmış bir zeytinyağı Soğuk Sıkım ( İşlem) Zeytinyağı değildir.

 
BU VE BENZERİ KONULARDA SORULARINIZ İÇİN MÜŞTERİ SORULARI KISMINDAN BİZLERE RAHATLIKLA ULAŞABİLİRSİNİZ.
 
UCUZ ÜRÜN ALMAK İÇİN ÇABALARKEN PAHALI ZEYTİNYAĞI BENZERİ ÜRÜN ALMAYINIZ.

Diğer Özellikler
Stok Kodu2021_IOC-UZZK_3LT
MarkaPirgion Premium Olive Oils
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.