2019 Yılı Sezonu Ödüllü Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı 500ML

2019 Yılı Sezonu Ödüllü Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı  500ML
2019 Yılı Sezonu Ödüllü Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı  500ML
2019 Yılı Sezonu Ödüllü Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı  500ML
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Fiyat:
60,00 TL
İndirimli Fiyat (%33,3) :
40,00 TL
Kazancınız 20,00 TL
5.0 1
40.00 www.pirgion.com
2
Sınırlı Sayıda
ULUSLAR ARASI ZEYTİN KONSEYİ HİMAYESİNDE 
VE 
ULUSAL ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI KONSEYİNİN DÜZENLEDİĞİ 
                                                                2019                                     
TÜRKİYE KALİTELİ SIZMA NATUREL ZEYTİNYAĞI YARIŞMASI 
ALTIN MADALYA ÖDÜLLÜ ZEYTİNYAĞI 


Renk : Yeşile çalan altınsarısı  

İzmir Ödemiş, 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
 
Üretim şekli:  Özel geliştirilmişyöntemler ile el değmeden hazırlanan zeytinyağımıza üretim süreci içerisinde  KESİNLİKLE su ilavesi YAPILMAMAKTADIR.Bununla birlikte ısı üst değeri  24 Cdir.
Tümbu üretim özellikleri zeytinyağın içerisinde bulunan polifenollerin yağın içinde hapsolmasını sağlamaktadır.
 
Zeytin Çeşidi:     % 100YEŞİL Domat zeytinlerinden elde edilmiştir.

2019 HASADI      

En Yüksek Asit Oranı:   0.6

Birgi ve Küçük Menderes bölgesine has zeytinlerle Ekolojik sistem ile sıkılmış çevreye zarar vermeden üretilen   Soğuk İşlem Naturel Sızma Zeytinyağı.

 
Dil üzerinde orta acılık, boğazda orta yakıcılık mevcuttur.
 
Taze kesilmiş çimen, çağla badem kokusu ile olgun elma, armut, taze yeşil sebze ve otların ( roka, tere,turp otu ) tatları gelmektedir.
 
Çiğ ya da haşlama tüketilen ürünlerde soslamak için, her türlü salatalarda, ızgara balık ve et türlerinde ideal kullanım.
DEĞERLİ TÜKETİCİLERE BİLGİ:
 
 
  • Aldığınız zeytinyağının rengi, dolapta donup donmaması kesinlikle bir kalite kriteri DEĞİLDİR. Yağ elde edilen zeytinin çeşidinin, bölgesinin, o hasat yılında alınan alınmayan yağmurun, toprak yapısının, kuraklığın etkileri sonucunda farklı renklerde (tabiî ki açık sarıdan koyu yeşile kadar bir renk skalasında) olması yağınızı kaliteli ya da kalitesiz yapmaz. Kalite kriteri olarak seçmeniz sizi beklentiniz dışında yanıltabilir. Çünkü soğukta donan zeytinyağı olmayan yağlarında olduğu kadar ilave maddelerle koyu renk verilmiş ürünler de bulunmaktadır.
  • Serbest yağ asitliği olarak bahsedilen ve oleik asit cinsinden ölçülerek belirlenen asit miktarı belirli sınırlar içinde o zeytinyağının türünü belirlemekte kullanılır. 0,8 e kadar olan zeytinyağlarına Naturel Sızma Zeytinyağı, 2,0 a kadar olanlara Naturel Birinci Zeytinyağı denmektedir. 0,3 asitliğe sahip bir zeytinyağı kesinlikle muhteşem bir yağ denilemeyeceği gibi 1,80 asite sahip bir zeytinyağına da kötü denilemez. Çünkü asit miktarından daha başka  unsurlar kaliteyi belirlemektedir. Bunun için kimyasal analizler ve duyusal analizler en önemli kriterlerdir.
  • Zeytinyağını tattığınızda aldığınız zeytin meyvesi tadı ile yeşil ve olgun bir çok meyve tadı ve kokusu size iyi bir zeytinyağı ile karşılaştığınızı göstermektedir.
  • Soğuk Sıkım ( İşlem ) Zeytinyağı nedir? Nasıl üretilir? : Üretim esnasında Türk Gıda Kodeksinde belirtildiği gibi 26 C de ya da altında üretim yapılması gerekmektedir. Bu bulunan mekânın değil hamurun ve zeytinyağının üretim sırasında olması gereken maksimum değerdir. Bununla birlikte bu süreç içinde minimumda ya da hiç su ilavesi yapılmaması gerekir. Dolayısıyla üreticiye sormanız gereken önemli sorular bunlardır. Separatör kullanılıyor mu? Hamurda ya da ayrıştırma makinesine gidiş sırasında su veriliyor mu? 80 C den 40 ya da 35 C dereceye indirilmiş ve su ile işlem yapılmış bir zeytinyağı Soğuk Sıkım ( İşlem) Zeytinyağı değildir.
 
BU VE BENZERİ KONULARDA SORULARINIZ İÇİN MÜŞTERİ SORULARI KISMINDAN BİZLERE RAHATLIKLA ULAŞABİLİRSİNİZ.
 
UCUZ ÜRÜN ALMAK İÇİN ÇABALARKEN PAHALI ZEYTİNYAĞI BENZERİ ÜRÜN ALMAYINIZ. 
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu2019-UZZK500ML
MarkaPirgion Premium Olive Oils
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2
8699863400120
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.